Xenna Moja Miłość- Oszałamiająca powieść Łukasza Gołębiewskiego

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

mariaschwarzkubiak               Witajcie :-)

O” Xennie”  Łukasza Gołębiewskiego mogłabym  opowiadać godzinami. Dla mnie  nie jest tylko i wyłącznie książką, powieścią  do przeczytania na raz, którą w następnej kolejności odkłada się wysoko no półkę. „Xenna” to wzruszenia . „Xenna” to przeżycia. Ktoś kiedyś powiedział, że tylko dla przeżyć warto żyć. I  być może jeszcze dla wzruszeń…

Choć  powieść  Gołębiewskiego recenzowałam już wielokrotnie , to z największą przyjemnością uczynię to po raz kolejny. Właśnie w tym miejscu. Na swoim Blogu.  Dla Was…

„Xenna” -  powieść nasączona wódką, ociekająca seksem, przepełniona buntem.   Historia trudnej miłości  zdegenerowanego  po części artysty , do młodej po trochu głupiej i  naiwnej,  z całą pewnością mocno już doświadczonej przez życie – dziewczyny.
 Książka niesamowicie prawdziwa. Jej prawdziwość chwilami aż boli, ale właśnie takie jest życie.  Chwilami sprawia nam ból. Od pierwszej strony czytelnik zaczyna żyć życiem głównych bohaterów. Ładuje w siebie tą samą chemię, włóczy się z Xenną po tych samych knajpach i hotelach, uprawia wraz z bohaterami całonocny seks, słucha tych samych punkowych zespołów muzycznych .
 Życie przedstawione  przez Łukasza Gołębiewskiego w „Xennie” elektryzuje, zachwyca, nieustanie przyciąga, boli, oszałamia, nie daje nam odetchnąć do ostatniej strony powieści, rozbudza w nas zazdrość.
 Wizja miłości Gołębiewskiego z całą pewnością nie należy do tak zwanej ” miłości romantycznej” -oj, nie. Miłość autora oblana  jest wódką, na szprycowana narkotykami, przesiąknięta brudem  i nie może skończyć się happy endem.
 Autor w swojej powieści „Xenna moja miłość”, nie pozostawia złudzeń, nie daje niepotrzebnej nadziei i co najważniejsze- nie okłamuje czytelnika przedstawiając mu sielankowy obraz życia, co jest   najlepszym atutem książki. Jak wspomniałam wcześniej, „Xenna” boli ale jednocześnie wprawia nas w oczarowanie i nie pozwala  o sobie zapomnieć.
*******************************************
Cytat z książki:
„pieprznięta laska. ale to szaleństwo najbardziej mnie pociągało. czy ją wtedy kochałem? raczej byłem pod jej urokiem. wiedziałem, że to nie życie, lecz jakiś narkotykowy sen, z którego obudzę się z bólem głowy. wiedziałem, że beztroska nie będzie wiecznie trwać…”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×